Rekomendacja

Victoria StilWell

Kalnedarium

p w ś c p s n
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Pierwsza Pomoc dla Psów

 

Obyśmy nigdy nie musieli ratować naszego pupila z jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. Obyśmy nie musieli, ale wiedzę na temat pierwszej pomocy psom warto mieć!

 

Zapraszamy na warsztaty Pierwszej Pomocy dla Psów.


Prelegentka:

Ewa Pawlikowska-absolwentka biologii ze specjalizacją z zoologii Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowany petsitter, uczestniczka kursu trenerskiego CANID, wolontariuszka Fundacji Miasto Kotów, edukator prozwierzęcy.

Chcąc połączyć wiedzę zdobytą na studiach ze swoją pasją, jaką jest pierwsza pomoc (z którą jej przygoda zaczęła się w 2003 roku, kiedy ukończyła podstawowy KPP) i zamiłowanie do przyrody, stworzyła autorski program kursu pierwszej pomocy dla opiekunów zwierząt, starając się zawrzeć w nim wszystko, co najważniejsze-zarówno aspekty prawne, podstawy fizjologii czy anatomii zwierząt, sygnały bólu i stresu u zwierząt, jak i wreszcie samo zachowanie na miejscu wydarzenia i właściwą pierwszą pomoc. Szkolenia te prowadzi od 2013 roku, początkowo we Wrocławiu, obecnie już w całej Polsce, głównie na zaproszenia jednostek związanych z edukacją kynologiczną.


Prócz podstaw teoretycznych na kursie wplatanych jest wiele sytuacji z życia wziętych, z którymi zetknęła się zarówno podczas pracy jako petsitter, jak i będąc wieloletnią opiekunką kolejnych przygarnianych przez nią do domu czworonogów a obecnie dwóch ponad 10-letnich kotek i 6-letniej hovawartki Emki. Zwolenniczka stosowania rozwiązań najprostszych, czyli takich, które zwykle okazują się najlepsze.

ZAGADNIENIA PORUSZANE PODCZAS WARSZTATÓW:
1. Prawne aspekty udzielania pierwszej pomocy zwierzętom
2. Apteczka pierwszej pomocy
3. Zasady nakładania opatrunków
4. Podstawy anatomii i fizjologii psa
5. Prawidłowe parametry życiowe i ich kontrola
6. Zachowania sygnalizujące stan zdrowotny i emocjonalny zwierzęcia
7. Zachowanie na miejscu zdarzenia
8. Bezpieczeństwo człowieka udzielającego pomocy rannemu psu
9. Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach:
• wypadek drogowy
• zatrzymanie oddechu i akcji serca
• krwotoki i zranienia
• podtopienie/porażenie prądem
• pogryzienie/postrzelenie
• ukąszenie/użądlenie/zatrucie/zadławienie/udar cieplny
• oparzenie/odmrożenie
• złamanie/ciało obce/paraliż/padaczka
• skręt żołądka
• szok
• krwawienie z nosa/wymioty/biegunka/gorączka
• komplikacje przy porodzie

CZAS TRWANIA KURSU:
Czas trwania kursu wynosi około 8 godzin (zegarowych), wraz z przerwami.

Naprzemienność ćwiczeń praktycznych (bandażowanie, techniki transportu poszkodowanego zwierzęcia, reanimacja na psim fantomie) i wykładów teoretycznych wraz z przykładami zdjęć i filmów zapewnia sprawne przyswojenie nowo nabytej wiedzy.

SPRZĘT:
Uczestnicy ćwiczą resuscytację na profesjonalnym fantomie. Dzięki wielkości odpowiadającej wymiarom przeciętnego psa, fantom wydaje się realnym czworonogiem, przez co kursanci będą mogli w przyszłości lepiej sobie poradzić z zaistniałą sytuacją udzielania pomocy. Fantom pozwala na wykonanie sztucznego oddychania, masażu serca, a także sprawdzenie tętna.

Dodatkowo uczestnicy ćwiczą zakładanie opatrunków i bandażowanie na sobie nawzajem. Oprócz ćwiczeń z bandażowania i prawidłowego nakładania materiałów opatrunkowych, na zajęciach uczymy również, jak poradzić sobie w przypadku, gdy pod ręką zabraknie nam apteczki.

Miejsce: Zawadzkiego 38a Zielona Góra

Uczestnicy: max 15 osób, bez psów

Koszt: 150 zł

Proszę o zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy, tytuł: pierwsza pomoc


Formularz zgłoszeniowy