O nas

Dziękujemy serdecznie za odwiedzenie strony. Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli przyjemność przedstawienia Wam naszej pasji.

Oto my:

Jesteśmy grupą zapaleńców, dla których psy stały się nieodłącznym elementem życia. Psy to nasi przyjaciele, towarzysze dnia codziennego, pełnoprawni członkowie naszych rodzin.

Przyjaciół się NIE tresuje, przyjaciela stara się zrozumieć, szanować i respektować. Dlatego dla każdej z nas najważniejsze jest zrozumienie psich zachowań i potrzeb.

Przekazując Wam wiedzę i doświadczenie w psiej komunikacji oraz w szkoleniu pragniemy stworzyć psio-ludzkie TEAMY, w których panować będzie ład i harmonia oparta na wzajemnym szacunku i respektowaniu ustalonych zasad życia codziennego.

Pracujemy z psami na zasadzie wzmocnień pozytywnych, czyli szukamy takich motywatorów, by pies chciał, a nie musiał wykonywać komendy. Sprawiamy, by powszechnie uważane za nudne posłuszeństwo, stało się zabawą zarówno dla psa, jak i przewodnika.

Zdajemy sobie sprawę, że świat na posłuszeństwie się nie kończy i staramy się zapewnić psom wszelkie formy aktywności, które wspaniale poprawiają relację i kontakt z przewodnikiem. Agility, tropienie, brainwork – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu na konsultacjach behawioralnych pomagamy psom agresywnym i lękowym.

Podjęliśmy się zadania edukacji dzieci i dorosłych organizując pogadanki tematyczne na temat zachowań psów, pokazy i zajęcia dogoterapii.

Dla bezpieczeństwa i komfortu Waszych czworonogów stworzyliśmy domowy hotel dla psów Psiapsióła, a o zdrowie i urodę zadba nasza Teamowa groomerka.

 

Zapraszamy 🙂

Właścicielka behawiorysta na licencji Victorii Stilwell »

Behawiorysta, instruktor szkolenia psów

Beata Karpeta

Szkolenie psów to moja wielka miłość i pasja, którą zaszczepiła we mnie najukochańsza sunia Kiara (owczarek belgijski groenendael). Z nią startowałam w zawodach posłuszeństwa sportowego obedience wielokrotnie je wygrywając.

Nasz team pokazywał jak wielka może być przyjaźń i chęć współpracy psa i człowieka.

Szkoleniem zajmuję się od 15 lat. Jestem jedynym behawiorystą w Polsce należącym do grupy trenerów pozytywnych VSPDT Victorii Stilwell i pracuję na Jej licencji.
Posiadam również certyfikat szwedzkiej trenerki Inki Sjosten, pracującej metodami pozytywnymi.

Co roku uczestniczę w wielu seminariach światowej sławy szkoleniowców z posłuszeństwa, obedience, komunikacji oraz problemów behawioralnych rozszerzając tym samym swoją wiedzę.

W mojej pracy najbardziej zależy mi na uświadamianiu właścicieli, jak wiele „mówią” do nas nasi czworonożni przyjaciele i jak bardzo chcą się z nami komunikować. Pokazuję także, że można i warto jest uczyć psa w taki sposób, by komendy wykonywał chętnie i z zaangażowaniem, dlatego hasło „Szkolimy, nie Tresujemy” stało się mottem przewodnim założonej przeze mnie Szkoły Dla Psów KarPeTeam.

Relacja z psem jest jedną z najwspanialszych, jakie człowiek może wytworzyć z przedstawicielem świata zwierząt. Mam ogromne szczęście, że mogę pomagać w jej odkrywaniu.

Zadzwoń:+48 602 433 936

Instruktorzy

Instruktor posłuszeństwa i tropienia

Joanna Dąbrowska

Psy w domu rodzinnym były odkąd pamiętam. Stały się moją pasją kiedy 16 lat temu poświęciłam się wolontariatowi w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Tam nauczyłam się nie tylko komunikacji z psami, ale przede wszystkim pokory.

Zainteresowanie szkoleniem psów wzrosło, gdy 12 lat temu w moim domu pojawiła się Aicha-owczarek niemiecki. Gdy miała 6 miesięcy zdałyśmy egzamin na psa towarzyszącego pierwszego stopnia.

Aicha stała się agresywna w stosunku do innych psów, gdy miała 8 lat trafiłyśmy pod skrzydła Beaty Karpety. Od tej pory szkolenie stało się moją pasją. Treningi nabrały tempa, a Aicha zaczęła komfortowo czuć się w towarzystwie innych psów.  Efektem tego w wieku 10 lat Aicha wystartowała w treningowych zawodach obedience, gdzie zdobyłyśmy ocenę bardzo dobrą.

Od tej pory wzięłam udział w wielu seminariach i wykładach o tematyce obedience, posłuszeństwa, motywacji i zachowań psów oraz tropienia użytkowego. Cały czas się doszkalam.

Moją wiedzę mogłam wykorzystać przygotowując psa specjalnego służby więziennej z zakresu podstawowego posłuszeństwa do kursu specjalistycznego.

Obecnie jestem przewodnikiem 3 letniego owczarka niemieckiego użytkowego Zefira, psa lękowego. Zefir pokonał swoje lęki, również dzięki pracy węchowej. Z pasją tropi użytkowo i szuka zgubionych na spacerze przedmiotów. Dzięki niemu rozwinęłam swoją wiedzę na temat tej dziedziny psiej aktywności i tropienie stało się moim kolejnym hobby.

Z Zefem zdaliśmy egzamin na psa towarzyszącego pierwszego stopnia I i obecnie jest przygotowywany do zawodów z posłuszeństwa sportowego.

Zadzwoń:+48 530 421 262

Instruktor posłuszeństwa, groomer

Katarzyna Jaroszewska

Instruktor szkolenia agility

Monika Przymusińska

Szkoleniem psów interesuję się od ponad 15 lat. Byłam uczestniczką wielu seminariów dotyczących zarówno
posłuszeństwa jak i problemów behawioralnych.

Z moim owczarkiem belgijskim – Miyoshi – wiele razy zdobyłam podium w zawodach obedience, dochodząc do klasy międzynarodowej.

Interesuję się również agility. Od kilku lat prowadzę treningi na torze przeszkód dla psów w KarPeTeam. Najważniejsze jest dla mnie to, aby wspólna praca  i przebywanie ze sobą sprawiało  radość.

Instruktor szkolenia "Pies w Wielkim Mieście"

Iwona Utrata

Moja miłość do psów i pracy z nimi drzemała we nie od zawsze, ale kilka lat temu wmerdał się do mojego życia Paco, dzięki któremu zrozumiałam, jak piękna potrafi być przyjaźń pomiędzy człowiekiem i psem, kiedy oparta jest na wzajemnym zrozumieniu.

Z Paco, moim cudownym border collie, rozpoczęłam wspólną przygodę w sportowym posłuszeństwie obedience. To trudna dyscyplina kynologiczna, niezwykle wymagająca, ale muszę przyznać, że pochłonęła nas do reszty… Ciągle doskonalimy swoje umiejętności, biorąc udział w licznych seminariach prowadzonych przez polskich i zagranicznych szkoleniowców.

Praca z Paco była dla mnie dużym wyzwaniem. Głównie dlatego, że reagował lękowo na różne – często niezrozumiałe dla człowieka – sytuacje. Pies bardzo wyraźnie pokazuje, że czegoś się boi. Nigdy nie lekceważyłam takich sygnałów, bo lęki utrwalają się bardzo szybko. Dlatego staram się zawsze pracować w strefie komfortu psa. Obserwuję go, odczytuję komunikaty, które wysyła. Psie ciało jest pełne wyrazu. Uczę psa wszystkiego, czego chcę, ale zawsze robię to w sposób, który będzie dla niego zrozumiały. Daję psu możliwość wykazania się wrodzonymi preferencjami, dopasowuję się do jego możliwości  i nigdy nie wrzucam w sytuacje, na które nie jest gotowy.

Na swoich zajęciach zawsze podkreślam, że tylko solidne podstawy pozytywnych relacji i doświadczeń, stworzą długotrwałą i mocną więź pomiędzy psem i człowiekiem, dlatego w szkoleniu skupiam się na tym, aby przewodnik potrafił budować prawidłową relację z psem opartą na jasnej komunikacji. Zależy mi, aby pies, bazując na zaufaniu do właściciela, czuł się komfortowo w każdej sytuacji: w warunkach miejskich pełnych bodźców, w środkach lokomocji, w restauracji i kawiarni, podczas nieoczekiwanych spotkań z obcymi ludźmi i psami, w czasie wyjazdów urlopowych i w wielu innych sytuacjach, które mogą być pobudzające dla naszego pupila. Pracując z psami i ich przewodnikami dążę do tego, aby praca i przebywanie ze sobą sprawiały im przyjemność i dawały radość w każdym momencie wspólnego życia.

Osiągnięcia:

Zawody Obedience w Komprachcicach, klasa 2
-lokata I; 262 pkt; ocena doskonała

Zawody Obedience w Rumiance, Puchar Polski 2017, klasa 1
-lokata II; 281 pkt.; ocena doskonała

Zawody Obedience w Rumiance, Puchar Polski 2017, kasa 1
-lokata VII; 262 pkt.; ocena doskonała

Pucharowe Zawody Obedience oraz GRAND PRIX Wielkopolski
-lokata II, 300 pkt.; ocena doskonała

Zawody Pucharowe Obedience we Wrocławiu, klasa 0
-94 pkt.; ocena doskonała

Zadzwoń:+48 724 541 674

Instruktor brainwork, hotel dla psów

Katarzyna Sobieszek

Katarzyna Sobieszek

Od 4 lat prowadzę hotel dla psów, od 6 jestem wolontariuszem w zielonogórskim Schronisku, od 7 bywam domem tymczasowym dla psów i dla kotów. Od 10 lat moje życie kręci się wokół psów i kotów.

Staram się pasję łączyć z profesjonalizmem. Uczę się, obserwuję, czytam by lepiej i pełniej zajmować się psami. Mój konik to psi węch i psie emocje. Najwięcej nauczyły mnie moje psy, wszystkie „z drugiej ręki”, wszystkie z problemami, które przepracowaliśmy.

Lękliwa Zworka przez kilka lat towarzyszyła mi na pokazach psiego posłuszeństwa, w szkołach i przedszkolach w czasie zajęć o psach dla dzieci. Agresywny i bardzo lękowy Lesiu biega luzem wśród psów nie robiąc im krzywdy, Raven – też lękowa, nauczyła się cieszyć na widok naszych ludzkich gości.

W hotelu przede wszystkim, a może po prostu zajmujemy się Waszymi psami, tak jak swoimi. I to nasz klucz do sukcesu, każdego psa traktujemy jak swojego. Kochamy, głaszczemy, rozpieszczamy, dbamy o bezpieczeństwo, karmimy, spacerujemy, bawimy się, trenujemy, węszymy. Tylko tyle.

Szkoleniem zajmuję się od trzech lat, głównie węszymy, bo węszenie jest tak naturalną psią aktywnością, tak fascynującą. Węszenie wymaga od właściciela zaufania psu a za takie zaufanie, pies potrafi się cudownie odwdzięczyć. Zaufanie psu jest bardzo odważną decyzją. Nie bójcie się tego a zachwycicie się Waszym psem.

Dogoterapeuta

Marta Konopska

Moja miłość do psów oraz pracy z nimi, rozkwitła wraz z pojawieniem się w moim życiu owczarka francuskiego Beaucerona –Kvanty oraz poznaniem Beaty Karpety i jej szkoły. Próbowałyśmy wielu wspólnych aktywności, tj. agility czy tropienie. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach poszerzających wiedzę o psach, m.in. dotyczących udzielania pierwszej pomocy, masażu psów, posłuszeństwa i innych.

Moje zainteresowanie dogoterapią pojawiło się wraz z adopcją Bąbla, psa w typie labradora. Bąbel to trzydziestokilowa miłość do człowieka na czterech łapach. Pokocha cię, bez względu na to czy jesteś słodkim przedszkolakiem czy panem spisującym stan licznika;) Widząc ten potencjał w nim, w 2018 roku ukończyłam kurs dla dogoterapeutów, organizowany przez Ośrodek Szkoleniowy MED-VET we Wrocławiu, zdając egzamin z wynikiem bardzo dobrym. Miałam przyjemność przyglądać się pracy
specjalistów w Ośrodku Dziecięcych Porażeń Mózgowych „Puchatek” we Wrocławiu. Ukończyliśmy, wraz z Bąblem, kurs przygotowujący do egzaminu na psa terapeutycznego, organizowany przez Psarvard w Mosinie.

1 czerwca 2019 zdaliśmy egzamin dla psów pracujących w dogoterapii w klasie Pies Wizytujący organizowany przez Dogfield we Wrocławiu, składający się z części praktycznej, w której pies poddawany jest 12 testom sprawdzającym jego predyspozycje do pracy w dogoterapii oraz stopień wyszkolenia, jak i części teoretycznej, w której przewodnik musi wykazać się wiedzą z zakresu komunikacji z psem, objawów stresu, sposobu przygotowania psa do pracy oraz relaksowania go.

Celem prowadzonych przeze mnie zajęć, jest nie tylko wspólna, dobra zabawa ale i edukacja. Taka jest moja ambicja i mój cel. Czy wiesz, że większość trzylatków widząc psa pokazującego zęby, myśli ,że to psi uśmiech i chciałoby pogłaskać psa? Zaproś mnie do swojej szkoły czy przedszkola, a opowiem dzieciom o psiej mowie ciała i pomogę im być bezpieczniejszymi w towarzystwie psa,
powiem jak należy dbać o psa, kiedy staje się częścią naszej rodziny, jakie aktywności zaproponować by wspólne bycie razem było doskonałą przygodą.